Lovely Daisies

Happy happy weekends dolls!!
The sun is shining after two days'rain and I feel the burst of energy running through my veins :D Being like arctic penguins over here and there made me so bored and I have got beautiful plans for the weekend!! What are you up to??
The thin parka that I am showing you in today's look is really very important for me..It is expensive but after I had decided to buy it,I went to the shop and saw that only for that day it was in its half price..Isn't it luck??
Though I don't like long skirts at all ( I am not tall and there is always a possibility to fall down with it :/ ) I wore it,anyway.I really have hard times to find good pieces for pregnant women and I am open to any kind of advice which make my life easier ;)
What do you think of my look today??Do you like parkas??
Love <3
E.

Musmutlu haftasonları tatlılar!!
Oraları bilmem ama buralar iki günlük yağmurun ardından ışıl ışıl parıldıyor ve ben penguenler gibi ortalıkta dolanmaktan sıkıldım,dışarı çıkıyorum :))
Bu arada üstümde gördüğünüz muhterem ince kabanım,tam yüksek fiyatı yüzünden liste dışı bırakılmayı düşünülürken,sadece bir haftasonuna özel %50 indirim yakalanınca anında dolaba eklendi..Bu şans değil de nedir?!? Bir nokta daha...Normal şartlarda uzun etek giyme huyum hiiiiiç yoktur..Boy zaten Hobit'ten hallice,bir de üstüne sakarlık eklenince genelde eteğe dolanıp düşüyorum,ciddiyim,utanıyorum :/ Ama yine de denedim?..Beğendiğinizi umut ediyorum ;)
Sevgiyle kalın <3


Parka // Kaban : Twist ( New Season )
Top // Üst : Mango ( old )
Long Skirt // Uzun Etek : Batik
Bag // Çanta : Jimmy Key ( New Season )
Booties // Botlar : Deichmann ( New Season )
Earrings // Küpeler : Mango ( New Season )
Sunnies // Güneş Gözlüğü : Mango ( old )
Ring // Yüzük : Six


Bu blogdaki popüler yayınlar

YOKO Sivilce ve Akne Bakım Ürünleri

Flormar Tropical Splash Koleksiyonu

TERMALIFE Peloid Yüz Maskesi