Trend Alert;My Hair is Chalkin' Baby!!

Renkleri görüp de dellenmemenin neredeyse imkansız olduğu bir mikro trend var sanıyorum önümüzde..Aslına bakarsanız bu trend Avrupa'da yeşerip çiçek açalı çok oldu lakin alışkın olduğumuz üzere bizim topraklarımıza geç ulaştı,daha doğrusu eli kulağında,ulaşmak üzere ;)

Cara Delavigne

Bizler pek çok ünlüden bu renkli saç olayına alışkınız..Kimisi tebeşirli,kimisi spreyli,bazısı da boyalı..Bana kalırsa saç tebeşiri oldukça pratik.İstediğiniz - ya da bulabildiğiniz - rengi şaç açtırma,renk soldurma yahut sildirme derdi yaşamadan birkaç dakika içinde saçınıza uygulayabiliyorsunuz ve böylece hevesinizi de almış oluyorsunuz ( yahut Katy Perry ya da Kelly Osbourne gibi fantastik saç renginizi kalıcı hale getirebiliyorsunuz ;) )


Nerede bulabiliriz??
- Internet'te yurtdışından alışveriş yapabileceğiniz sitelerden bulabilirsiniz.Uzun süredir araştırıyorum,'free people' kendi sitesinden ya da 'ebay'den bulabilme ihtimaliniz oldukça yüksek.Türkiye'de satış yapan 'sanalpazar' var,fiyatlar makul ürün seçeneği de geniş ancak ben şahsen alışveriş yapmış değilim...
- Henüz yolu heryere düşmüş olmasa da bazı Sephora ve Body Shop mağazalaraından temin edebiliyorsunuz..( Kanımca İzmir-İstanbul-Ankara'da )
- Ola ki bulamadınız,çok kafanıza takmayın..O kadar yaygınlaştı ki,kısa bir süre sonra küçük mağazalarda dahi bulabilir hale geleceğimizden eminim ;)Nasıl Uygulanır??
- Ilk kural tabii ki saçın temiz olması..Temiz saçı parçalarına ayırıyoruz..Eğer küçük bir alanda yapmak istiyorsanız tüm saçı ayırmak yerine,üstte kalan kısımlarda birkaç parça ile işe başlayabilirsiniz.
- Saçınızdan küçük bir tutam alıp sprey su ile ıslatıyorsunuz.
- Yumuşak tebeşiri alıp saç tutamının tümünde yukarı aşağı hareketlerle sürüyorsunuz.Eğer görsellerdeki formda değil de tekli far formundaysa,ozaman kabı saç tutamının altında bırakıp parmağınızda destekleyerek aynı işlemi yapıyorsunuz. ( Bu işlemi dilediğiniz kadar tutamda istediğiniz rengi elde edene kadar sürdürebilirsiniz.)
- Rengin saçınıza iyice nüfus edebilmesi için saç düzleştiricisi ya da maşa ile ( fön makinesi de olabilir ) üstünden geçip ( ki bu kurumasını sağlıyor ) hafif yapılı bir sprey ile sabitliyorsunuz ve tadaaaa!! Saçınız kullanıma hazır!!
- Bundan sonrası tamamen sizin yaratıcılığınıza kalmış..İster tepede dağınık topuz yapın,isterseniz örün farketmez..Mühim olan bu güzel renkleri göğsünüzü gere gere gösterebilmeniz ;)

Katy Perry

**None of these images are taken by me.They all belong to their respectful owners.
Images Source ; Google and Pinterest


Bu blogdaki popüler yayınlar

YOKO Sivilce ve Akne Bakım Ürünleri

Flormar Tropical Splash Koleksiyonu

TERMALIFE Peloid Yüz Maskesi